Laimėjo konkursą

Laimėjo konkursą / Vaidotas Kalinas.

Įvyko konkursas užimti rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vadovo vietą. Jį laimėjo ukmergiškis Siesikų gimnazijos direktorius Vaidotas Kalinas.

Švietimo ir sporto skyrius vadovo neturėjo kurį laiką, šias pareigas prieš kelis mėnesius palikus buvusiai vedėjai Dalei Steponavičienei. Pirmadienį savivaldybėje vykusiame konkurse dalyvavo du kandidatai.

„Komisijos nuomone, Vaidotas Kalinas geriau pasirodė, buvo kokybiškesnis pokalbis. Tai ir lėmė jos sprendimą paskelbti jį laimėtoju“, – sakė Personalo ir dokumentų valdymo skyriaus vedėja Zina Kurmelienė. Daugiau informacijos apie konkurse dalyvavusius asmenis neatskleidžiama. „Pagal mūsų tvarką duomenys apie pretendentus neviešinami“, – teigė ji.

„Ukmergės žinių“ laikraščio žiniomis, kita kandidatė – buvusi vienos rajono mokyklos vadovė.

V. Kalinas dirbti savivaldybėje pradėtų tada, kai bus atlikti visi reikiami formalumai. Pirmiausia iš dabartinių pareigų jį turi atleisti rajono savivaldybės taryba. Anot Z. Kurmelienės, šis klausimas bus teikiamas svarstyti kitą savaitę vyksiančiame tarybos posėdyje. Vėliau paaiškės ir data, nuo kurios pradės eiti naująsias pareigas.

„Jis yra įstaigos vadovas, išeidamas turi perduoti ir finansinius, ir ūkinius reikalus. Pagaliau, ir ugdymo procesas vyksta“, – sakė ji.

Tiesa, kaip visada tokiais atvejais, yra galimybė apskųsti pasibaigusio konkurso rezultatus.

Pats šnekintas V. Kalinas apie tokias žymias savo gyvenimo permainas kol kas kalba santūriai. „Nesinori užbėgti už akių – apie planus ir laukiančius darbus daugiau bus galima pasakyti po visų procedūrų. Tiesiog viskas yra gerai, nusiteikimas labai pozityvus. Esu viskuo užtikrintas ir pasiryžęs daug gerų darbų Ukmergei nuveikti“, – sako jis.

Siesikų mokykloje pedagogas direktoriavo net septyniolika su puse metų – nuo 2000-ųjų gegužės. „Nežinau, kiek yra tiesos, bet kai tada pradėjau dirbti, man sakė, kad esu jauniausias mokyklos direktorius Lietuvoje“, – šypsosi 46-ą gimtadienį spalį atšventęs pašnekovas.

Tikina nemanantis, kad pakeitus darbą kaip nors pasikeis ir krūviai: „Aš ir taip buvau išėjęs iš tradicinio vadovo rėmų. Turėjau daugybę veiklų, mano darbas neturėjo laiko ar kitų ribų.“

Neslepia, kad laukia daug iššūkių, tačiau jų kol kas neatskleidžia: „Tiesiog reikės dirbti su visais kartu ir ieškoti tinkamiausių sprendimų.“ Vieną iš darbo krypčių sieja su tuo, kad, anot V. Kalino, ugdymo įstaigų direktoriai „mokytųsi būti gerais vadovais“. Mat, jo teigimu, šalyje tai yra problema – paprasčiausiai sunku rasti tinkamų vadovų.

Jis nė neslepia, kad bus išties sunku palikti dabartinį kolektyvą: „Per šitiek metų visi esam susidirbę, gerai vienas kitą suprantam. Mūsų santykiai puikūs.“ Kas perims Siesikų gimnazijos direktoriaus vairą, tikino nežinantis. Tai irgi paaiškės po konkurso. 

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *