Muziejus duris atvėrė naktį

Muziejus duris atvėrė naktį / Muziejaus kieme galima buvo sužaisti ir šachmatų partiją.

Gegužės 18-ąją kasmet minima Tarptautinė muziejų diena, o artimiausią šeštadienį vyksta akcija Muziejų naktis.

Praėjusį šeštadienį prie šios visoje Europoje vykstančios akcijos prisijungė Lietuvos muziejai, taip pat ir Ukmergės kraštotyros muziejus.

Ukmergiškiai dalyvavo muziejininko Raimundo Ramanausko vedamoje ekskursijoje po miestą, kurioje sužinojo daug intriguojančių faktų apie jo įsikūrimą, gyventojus.

Muziejininkas Vladas Kovarskas pasakojo apie mūsų krašto piliakalnius. Solistė Sigutė Trimakaitė pakvietė į koncertą, o vėlai vakare vyko dvi ekskursijos po naktinį senamiestį.

Vaikštinėdami kartu su fotografe Nijole Paškauskiene norintieji fotografavo paslaptingus jo kampelius. Vėliau muziejus parengs nuotraukų parodą „Naktinė Ukmergė fotografų akimis“.

Ekskursijoje „Ekskursas po Ukmergę kitaip“ žmonės sužinojo, kuo ypatinga Kęstučio aikštės architektūra ir jos fasadų puošyba, kaip keitėsi kiekvienas pastatas bėgant dešimtmečiams. Ekskursiją vedė muziejininkas Žygimantas Komliauskas.

Akcijos metu muziejaus pastatas, prisiminus „Draugystės“ kino teatro laikus, pavirto kino teatru. Lankytojai galėjo žiūrėti 1964-aisiais sukurtą pirmąjį spalvotą lietuvišką filmą „Marš, marš tra-ta-ta“.

Erdvėje šeimoms galima buvo žaisti šachmatais, užsiimti archeologiniais kasinėjimais ar įsiamžinti stilizuotoje fotoateljė.

Per Muziejų naktį Ukmergės kraštotyros muziejaus naująjį ir senąjį pastatus bei apžvalgos bokštą aplankė per 700 žmonių.

UŽ inf.

TAGGED:
Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *