Po gaisro turgaus halę remontuos

Po gaisro turgaus halę remontuos /

Gaisro metu aprūkusioje Ukmergės turgaus halėje vyksta intensyvūs jos tvarkymo darbai. Gali būti, kad jie užtruks ir iki mėnesio.

Nelaimė turgavietėje kilo ankstų šio pirmadienio rytą. Pranešimas buvo gautas apie šeštą valandą – suveikė halėje įrengta apsaugos sistema.

Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, halės viduje per tirštus juodus dūmus nebuvo galima nieko matyti. Netrukus paaiškėjo, kad jų židinys – dvi gaisro metu išsilydžiusios šaldymo vitrinos.

Turgų administruojančiai bendrovei „Ukmergės paslauga“ priklausiusios vitrinos visiškai sudegė.

Pasak turgaus kontrolieriaus Kęstučio Valatkos, gaisro priežastys dar tiriamos. Kol kas iki galo neaišku ir tai, kokia yra įmonei padaryta žala. „Toms vitrinoms daugiau kaip 10 metų. Sunku šnekėti apie nusidėvėjimą, likutinę vertę. Nuostoliai iš principo nėra dideli, tačiau tokios yra paties gaisro pasekmės – remontai, valymai… Tai atsieis labai daug“, – sakė jis. Kol kas negalintis tiksliai įvardyti, kiek, tačiau užsiminė apie „dideles sumas“.

Trečiadienį imtasi tvarkymo darbų. „Šiandien juos pradėjom, bandom viską daryti savo jėgom, – tądien sakė pašnekovas. – Pirmiausia valomos halės sienos specialiomis priemonėmis, valymo darbai gana brangūs. Matysim, kaip mums patiems sekasi. Prireikus kreipsimės į specialistus.“

Anot K. Valatkos, kol kas sudėtinga įvertinti, ką dar reikės atlikti: „Laukia labai rimti remonto darbai. Be 2–3 savaičių nieko nebus – tiek prireiks sutvarkyti.“

Pašnekovas pasakojo, kad tuo rūpinasi įmonės darbuotojai. Jis dėkingas ir prie darbų prisidedantiems turgaus prekybininkams: „Visi žmonės yra supratingi, pasiūlė savo pagalbą. Kiek kas gali, tiek padeda.“

Pasak turgaus kontrolieriaus, iš viso halėje – 36 veikiantys mechanizmai – vitrinos ir šaldytuvai. Jų kai kurie prekiautojai turi ne po vieną, o po kelis. Iš tų, kurios sudegė, viena šaldymo virtina buvo tuščia, kita būdavo skirta rūkytiems gaminiams.

„Bus dirbama kasdien dviem pamainomis, šeštadieniais ir sekmadieniais, kad halė kuo greičiau atvertų duris pirkėjams“, – sakė jis.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *