Turguje įsibėgėjo prekyba augalais

Turguje įsibėgėjo prekyba augalais / Turguje galima įsigyti pačių įvairiausių augalų. Gedimino Nemunaičio nuotr.

Ukmergės turgus jau prisipildė gausybe įvairių daržovių daigų, krūmų ir medelių sodinukų, dekoratyvinių augalų. Pirkėjai sako, kad jų kainos kandžiojasi, pardavėjai – kad ir už tiek auginti neapsimoka.

Bene populiariausi, labiausiai perkami šiuo metu – pomidorų daigai. Jų kaina 50–70 centų. Veislių yra pačių įvairiausių ir visos labai derlingos. Bent jau taip aiškina pardavėjai.

Kadangi šiltnamiui apsodinti reikia bent 40 daigų, už juos reikėtų sumokėti per 30 eurų. Pirkėjai sako – brangu. O pardavėjai primena, kiek vargo ir išlaidų reikalauja toks darbas – kainuoja sėklos, speciali žemė, be to, šiltnamiai anksti pavasarį yra apšildomi. O ir pačiam šiltnamiui pastatyti reikia investicijų.

Saldžiųjų pipirų daigas dabar kainuoja panašiai kaip ir pomidoro – nuo 60 centų. Tikintis, kad užauginti pomidorai ir saldieji pipirai bus lipte aplipę skaniais vaisiais, manykime, kad mūsų investicijos atsipirks.

Naudos galima tikėtis ir nusipirkus kopūsto daigą. Jis kainuoja apie 20 centų. Įsivaizduokime: augs, tvirtės, susuks gūžę, kuri pūsis, ir, jei tik „neprivatizuos“ ilgapirščiai, atsidurs mūsų sandėliuose. Tiesa, iki tol gūžę dar teks purkšti nuo kopūstinių baltukų ir tręšti – pirkti nepigiai kainuojančius chemikalus.

Tačiau yra parduodama daigų, kurių atsipirkimas sunkiai įmanomas. Pavyzdžiui, vienas poro daigas turguje kainuoja 20 centų. Maždaug tiek rudenį kainuos vidutinio dydžio poras parduotuvėje.

Tarp ne tokių populiarių pardavėjų siūlomų daigų – žemuogių, moliūgų, cukinijų, arbūzų, melionų, salierų, bazilikų ir net rabarbarų.

Kai kurie turgaus pardavėjai – tikri specialistai, daržininkai entuziastai, negailintys pirkėjams įvairių naudingų patarimų, kaip patiems užsiauginti augalų sodinukų.

Gausybė dabar turguje ir įvairių žydinčių ar lapelių spalvomis akį traukiančių gėlių. Vienos iš jų – tradicinės, daugumos pirkėjų atpažįstamos. Tarp tokių – gvazdikėliais vadinami serenčiai. Didžioji dauguma jų iš turgaus keliaus į kapines, kur atliks kilnią misiją gražindami mūsų artimųjų kapelius. Serenčiai atsparūs sausroms, gražiai besiplečiantys, visą vasarą žydintys.

Tarp perkamiausių gėlių – ir petunijos, surfinijos, pelargonijos.

Prekiaujama turguje ir nematytais žydinčiais augalais, kurių pavadinimai – sunkiai įsimenami. Tarp tokių – nemezija, ipomėja, portulaka, trimitis, dichondra, timofilija.

Vieni iš jų tinka kapams apželdinti. Kiti daugiau – sodyboms papuošti.

Prekybininkai tikina, kad gėlių mylėtojai ieško retesnių augalų ar naujų tradicinių augalų formų. Tad ir jie patys stengiasi tokių pasiūlyti.

Serenčiai mažyčiuose vazonėliuose Ukmergės turguje kainuoja 50–60 centų, panašiai – ir kai kurių kitų gėlyčių daigeliai.

Žydinčių gėlių vazonėliai kainuoja 2–3 eurus, didesni – 4–6 eurus.


polikarbonatiniai šiltnamiai

TAGGED:
Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *