Po paviešinto vaizdo įrašo, skubus pasiaiškinimas ir pradingę pėdsakai

Po paviešinto vaizdo įrašo

Trečiadienio vakarą socialiniame tinkle „Facebook“ žaibiškai plito vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota, kaip teršalai leidžiami į aplinką. Įrašu pasidalinęs vyras nurodė, kad tai įmonės „Ukmergės vandenys“ nuotekos, o jie subėga į Šventosios upę.

Žmonės neslėpė pasipiktinimo ir ne tik dalinosi tarpusavyje vaizdo įrašu, bet ir perdavė atitinkamos tarnyboms.

Pėdsakai mįslingai pradingo

Portalui tv3.lt vaizdo įrašą atsiuntęs Ukmergės gyventojas taip pat prašė kiek įmanoma greičiau išaiškinti teršėjus.

„Štai kaip nuotekomis rūpinasi „Ukmergės vandenys“, ten automobilis stovi įmonės „Ukmergės vandenys“ teritorijoje ir matosi visi šios įmonės pastatai“, – rašė skaitytojas.

Visų nuostabai, kitą dieną, socialiniame tinkle ne tik neliko minimo vaizdo įrašo, bet ir pačio jį paskelbusio žmogaus anketos. Visgi, tarnybos ir pati įmonė sureagavo į tai.

Direktorius iškart pasiaiškino

Aplinkos ministerijos Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Ukmergės rajono agentūros atstovas nurodė, kad balandžio 4-ąją agentūrą pasiekė minėtas vaizdo įrašas, kuriame žmogus užfiksavo galimą aplinkos taršą nuotekomis iš įmonės „Ukmergės vandenys“ teritorijos.

„Ukmergės rajono agentūra tą pačią dieną elektroniniu laišku kreipėsi į UAB „Ukmergės vandenys“ su prašymu pakomentuoti minėtame video reportaže užfiksuotą situaciją.

Dar tą pačią dieną Ukmergės rajono agentūroje buvo gautas minėtos įmonės direktoriaus elektroninis laiškas, kuriuo buvo paaiškintas ir pakomentuotas video reportaže užfiksuotas įvykis“, – nurodė vyr. specialistas Paulius Rutkauskas.

Direktorius specialistams nurodė, kad ties vaizdo įraše matoma vieta yra paviršinių lietaus nuotekų išleidėjas ir į jį subėga arba gali būti suleidžiamos iš paviršinių nuotekų šulinių tik lietaus paviršinės nuotekos.

Esą todėl taršos nėra, o drumstumas ir spalva gali būti dėl smėlio, molio, kurie patenka į šulinius nuo gatvių paviršių. Direktoriaus teigimu, tokios pačios spalvos dabar yra ir vanduo Šventojoje.

Vyr. specialisto teigimu, Ukmerės rajono agentūros pareigūnai nuvykę į minėtą vietą, kuri neva teršiama, aplinkos taršos nuotekomis fakto nenustatė, t.y. video reportaže užfiksuota situacija nepasitvirtino.

P. Rutkauskas portalui tv3.lt sakė, kad per pastaruosius ketverius metus „Ukmergės vandenys“ nebuvo bausta už aplinkos taršą ir (ar) netinkamą nuotekų valymą.

Šaltinis: tv3.lt

Dalintis

Nuotraukų galerija:

skubus pasiaiškinimas ir pradingę pėdsakai / Asociatyvi nuotr. (SRAAD)

skubus pasiaiškinimas ir pradingę pėdsakai / Asociatyvi nuotr. (SRAAD)

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *