Prezidentūroje apdovanota vaikų dienos centro įkūrėja

Prezidentūroje apdovanota vaikų dienos centro įkūrėja / Prezidentūroje – svečiai iš Tulpiakiemio. Prezidentės spaudos tarnybos nuotr.

Praėjusią savaitę Prezidentūroje šalies vadovė pasveikino ir apdovanojo Ukmergės rajono Tulpiakiemio vaikų dienos centro įkūrėją Vilmą Šidlauskienę.

Apdovanojimas įteiktas penktadienį, minint Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ veiklos metų sukaktį. Ta proga šalies vadovė pasveikino ir apdovanojo gražiausias kampanijos iniciatyvas.

Šiuo metu kampanijos puslapyje užregistruota daugiau nei 400 asmeninių ir visuomeninių iniciatyvų, padedančių lengviau įveikti priklausomybes, smurtą, savižudybes, skatinančių globoti ir įsivaikinti.

Tulpiakiemio vaikų dienos centro įkūrėja V. Šidlauskienė apdovanota už tai, kad šis centras vos per kelis mėnesius sugebėjo pakeisti dešimčių žmonių gyvenimus ir apgaubti juos rūpesčiu. Jis tapo pagrindine erdve kaime augantiems vaikams, jame gyvenimą iš naujo bando kurti ir jų mamos. Centro kūrėjų planuose – steigti moterų krizių centrą, teikti psichologo konsultacijas.

Prezidentė D. Grybauskaitė prieš kurį laiką lankėsi Tulpiakiemio kaime, kur susitiko su vietos bendruomene, apžiūrėjo vaikų dienos centrą, kalbėjosi su priklausomybių kamuojamomis motinomis apie galimybes įveikti šią bėdą.

Pasak šalies vadovės, kampanijai iškeltų tikslų neįmanoma pasiekti per metus ar dvejus, tačiau nuveiktų darbų ir gerųjų iniciatyvų gausa pranoksta lūkesčius. Tam, kad socialiniai pokyčiai lengviau skintųsi kelią, Prezidentė inicijavo 9 įstatymų pataisas. Priimtas jų paketas dėl globos įstaigų pertvarkos, vaiko teisių apsaugos stiprinimo, patyčių.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *