Skautai naujus laivus nuleis Žirnajuose

Skautai naujus laivus nuleis Žirnajuose / Ukmergės jūrų skautai.

Birželio 4 d., sekmadienį, 14 val. Žirnajų ežere bus nuleisti ką tik pastatyti laivai bei apdovanoti jaunieji jų statytojai.

Ukmergės jūrų skautai prieš dvejus metus pastatė pirmą burinę mokomąją jachtutę „Laumė“, o pernai atkartojo 1933 metų Ukmergės jūrų skautų žygį upėmis iki Klaipėdos.

Šiemet skautai džiaugiasi dar vienu įveiktu iššūkiu – per žiemą pastatytos net keturios „Optimist“ klasės mokomosios jachtutės. Statyba vyko Jaunimo laisvalaikio centre ir Siesikų gimnazijoje. Prie darbų prisidėjo jaunimas iš Veprių, Pabaisko, Pašilės, Deltuvos.

„Norime padėkoti už suteiktas patalpas Jaunimo laisvalaikio centrui ir Siesikų gimnazijai, rėmėjams UAB „Likmerė“, Gintaro Steponavičiaus paramos fondui. Ketiname pastatyti 8 tokius laivus bei kviesti daugiau žmonių išmokti dirbti su įvairiais įrankiais. Neabejojame, kad po truputį judame link rimtesnio laivyno Ukmergėje gimimo“, – sako Skautų slėnio ir Ukmergės jūrų skautų vadovas Jonas Dragūnas.

Pasak jo, prie šių laivų statybų prisidėjo ir skautas iš Rumunijos Alexandras, daugiau nei 70 jaunuolių bei jų tėvų. Statytojai išmoko dirbti su fanera bei metalu, naudoti įvairius įrankius, klijus, dažus – viską gamino patys.

J. Dragūnas sako, kad antrus metus vykdoma neformaliojo vaikų švietimo programa „Skautai: Dievui – Tėvynei – Artimui“, kurios metu ne tik statomi laivai, bet organizuojami susitikimai, išvykos, žygiai.

Baseine tobulinami plaukimo įgūdžiai, atšilus orams šaudoma iš lankų. Vasarą vyksta buriavimo užsiėmimai Žirnajų ir kituose ežeruose.

Lankantieji veiklas kas savaitę dalyvauja užsiėmimuose Jaunimo laisvalaikio centre, Siesikuose arba Pabaiske ir bent kartą per mėnesį praleidžia savaitgalį gamtoje. Skautiškos sueigos Ukmergėje vyksta kiekvieną dieną.

Į Jūrų skautų programą nuo rugsėjo bus kviečiami jungtis nauji 8–18 metų kandidatai ir jų tėvai.

Šiuo metu organizacijoje 60 tikrųjų Lietuvos skautijos narių, jūrų skautų ir tiek pat kandidatuojančių jais tapti bei 3 savanoriai iš Rumunijos, Ukrainos ir Italijos. Dėl neformaliojo vaikų švietimo programos savaitiniai užsiėmimai yra nemokami.

Aktyviems skautų veiklų dalyviams atsiveria platesnės galimybės dalyvauti tarptautiniuose projektuose, mokymuose, stovyklose.

Susipažinti su skautais galima ir Skautų slėnio stovyklose. Vasarą čia vyksta dienos stovyklos mažesniems vaikams bei savaitės trukmės intensyvios „Skautai neskautams“ stovyklos, tarptautinių mainų bei  „išgyvenimo stovyklos“ jaunimui.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *