Žirnajų ežere pradėjo buriavimo sezoną

Žirnajų ežere pradėjo buriavimo sezoną /

Ukmergės jūrų skautai džiaugiasi įveiktu iššūkiu – per 18 mėnesių jie pastatė aštuonias „Optimist“ klasės mokomąsias jachtutes, sukomplektavo jų transportavimo priekabą ir vadovo motorinę pripučiamą valtį.

Projektas pradėtas 2016 metų rudenį, o baigtas šiemet gegužės 12 d., kai pastatyti laivai nuleisti į Žirnajų ežerą pirmam buriavimui.

„Skautų slėnio“ ir Ukmergės jūrų skautų vadovas Jonas Dragūnas pasakojo, kad laivai gaminti šaltuoju metų laiku.

Septyni iš jų pastatyti Jaunimo laisvalaikio centro patalpose, vienas – Siesikų gimnazijoje.

Prie darbų nuolat prisidėjo 80 Ukmergės jūrų skautų, taip pat atvykdavo svečių iš kitų miestų. Nuolat darbavosi „Erasmus“ programos savanoriai.

„Skautų slėnio“ vadovas dėkoja rėmėjams ir partneriams, be kurių pagalbos tai nebūtų įvykę: Pasaulio ir Europos skautų fondams, Taivano ambasados Taipei misijai, laivų statybą rėmusiai UAB „Likmerė“, Gintaro Steponavičiaus paramos fondui.

Projekto veiklos taip pat finansuotos iš Neformalaus vaikų švietimo programos ir asmeninių J. Dragūno lėšų.

Praėjusį savaitgalį Ukmergės jūrų skautai Žirnajų ežere pradėjo šių metų buriavimo sezoną jaunimui. Čia bus organizuojami mokymai ir stovyklos Lietuvos ir užsienio skautams, vaikams ir jaunimui.

J. Dragūnas sako, kad Ukmergėje statyti laivai keliaus į šimtmečio stovyklą Rumšiškėse, o ateityje – ir į kitas regatas Lietuvoje ir užsienyje.

Planuojama, kad per metus šiuose laivuose buriuoti mokysis apie 300 vaikų, o į mūsų rajone vykstančias „Skautų slėnio“ veiklas pritraukta per 2 000 dalyvių.

Į Jūrų skautų programą Ukmergėje nuo rugsėjo galės prisijungti nauji kandidatai, norintys gyventi aktyviai, įgyti praktinių įgūdžių, išmokti užsienio kalbų.

Šiuo metu Ukmergės rajone  organizacija vienija 60 tikrųjų Lietuvos skautijos narių, jūrų skautų ir tiek pat kandidatuojančių jais tapti bei pagal „Erasmus“ programą dirbančių savanorių iš Rumunijos, Olandijos, Čekijos, Ukrainos, Ispanijos ir Italijos.

Dėl vykdomos Neformalaus vaikų švietimo programos savaitiniai užsiėmimai yra nemokami.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *