Žirnajuose vyko naujų laivų nuleidimo šventė

Žirnajuose vyko naujų laivų nuleidimo šventė / Apdovanoti jaunieji laivų statytojai.

Žirnajų ežere praėjusį savaitgalį buvo iškilmingai nuleisti ką tik pastatyti laivai bei apdovanoti jaunieji jų statytojai.

„Skautų slėnio“ ir Ukmergės jūrų skautų vadovas Jonas Dragūnas pasakojo, kad per žiemą buvo pastatytos net keturios „Optimist“ klasės vienvietės mokomosios jachtutės.

Jos skirtos vaikams maždaug nuo 6-erių metų iki paauglystės.

Statyba vyko Jaunimo laisvalaikio centre ir Siesikų gimnazijoje. Prie darbų prisidėjo jaunimas iš Veprių, Pabaisko, Pašilės, Deltuvos.

Norėta, kad pastatyti laivai būtų iškilmingai nuleisti bei išbandyti. Tam ir buvo skirta vasariška šventė.

Pasak „Skautų slėnio“ ir Ukmergės jūrų skautų vadovo, šių laivų statybą rėmė UAB „Likmerė“, Gintaro Steponavičiaus paramos fondas, prisidėjo ir skautas iš Rumunijos Alexandras, daugiau nei 70 jaunuolių bei jų tėvų. Statytojai išmoko dirbti su fanera bei metalu, naudoti įvairius įrankius, klijus, dažus – viską gamino patys.

Ukmergės jūrų skautai prieš dvejus metus pastatė pirmą burinę mokomąją jachtutę „Laumė“.  Patys yra pasigaminę penkis laivus, o iš viso turi jų 12. Kai kuriuos restauravo, kitus įsigijo patys. Vandens takais ukmergiškiai yra surengę jau ne vieną įspūdingą žygį, garsinantį skautų organizaciją ir mūsų kraštą.

J. Dragūnas sako, kad tokia programa, kai patys ir stato laivus, ir mokosi jais plaukti, Lietuvoje yra unikali. Labai mažai kas tuo užsiima.

Jūrų skautai Žirnajų ežere ankstesniais metais organizavo regatas – varžybas, kuriose jėgas išmėgina įvairūs laivai.

Tačiau šiemet tokios šventės nebus, nes vienintelis buvęs viešas priėjimas prie šio ežero nuo plento pusės užtvertas. Ten – privati valda. Ukmergės rajono savivaldybė ketino šį sklypą su ežero pakrante įsigyti, bet kol kas tai tebelieka planuose.

Laivų nuleidimo šventė savaitgalį buvo surengta privačioje valdoje, kitame ežero krante, Žuklių kaime, Valentino Juzėno sodyboje. Čia susirinko gausus skautų ir svečių būrys. Atvyko Seimo narys Gintaras Steponavičius, kurio fondas remia šią veiklą, Ukmergės rajono meras Rolandas Janickas, mokyklų vadovai, skautų tėveliai.

J. Dragūnas tikisi, kad ateityje Ukmergėje bus sudarytos sąlygos buriuoti ir rengti regatas. Mokymo bazė yra, tačiau reikalinga infrastruktūra – tinkamas priėjimas prie ežero. Sako, kad Žirnajų ežeras buriavimui tinkamiausias.

J. Dragūnas sako, kad neformaliojo vaikų švietimo programa „Skautai: Dievui – Tėvynei – Artimui“, kurios metu statomi laivai, organizuojami susitikimai, išvykos, žygiai, vykdoma antrus metus. Vasarą vyksta buriavimo užsiėmimai ežeruose.

Lankantieji veiklas kas savaitę dalyvauja užsiėmimuose Jaunimo laisvalaikio centre, Siesikuose arba Pabaiske ir bent kartą per mėnesį praleidžia savaitgalį gamtoje. Skautiškos sueigos Ukmergėje vyksta kiekvieną dieną.


Visos pramogos laivais – Laivo-nuoma.lt

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *