Sklypą turi, bet ne pliažui

Sklypą turi

Savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jackūnas rajono tarybos posėdyje pateikė informaciją apie galimybes įrengti paplūdimį visuomenės poreikiams prie Žirnajų ežero.

Klausimas „Dėl pritarimo žemės sklypo pirkimui visuomenės poreikiams“ buvo svarstytas praėjusiame rajono tarybos posėdyje.

Šiuo metu visa Žirnajų pakrantė yra privatizuota – prie ežero negali prieiti nei žvejai, nei poilsiautojai, tad iš biudžeto lėšų čia norėta pirkti sklypą paplūdimiui įrengti.

Tuomet posėdyje dalyvavusi Vyriausybės atstovė Vilniaus apskrityje Vilda Vaičiūnienė įspėjo, kad taryba negali balsuoti dėl šio klausimo, nes jame trūksta socialinio pagrįstumo.

Vis dėlto diskusijų būta nemažai, bet galiausiai pritarta sprendimui įpareigoti savivaldybės administracijos direktorių įvertinti sklypo prie Žirnajų pirkimo visuomenės poreikiams ar kitas alternatyvias galimybes ir tik tuomet teikti siūlymą tarybai.

Pasak savivaldybės administracijos direktoriaus S. Jackūno, šiuo metu teritorijų planavimo dokumentuose patvirtintos dvi vietos, kuriose gali būti įrengti viešieji paplūdimiai prie Žirnajų ežero. Viena iš jų – 4 arai paežerės Raguvos kaime,  Pivonijos seniūnijoje.

Ta vieta apaugusi medžiais ir krūmais, yra nuokalnėje, nėra privažiavimo. Valstybei priklausančiame 4 arų sklype pagal higienos normas papūdimiams įrengti tilptų ne daugiau kaip 50 poilsiautojų.

Kadangi reikėtų nutiesti 240 metrų keliuką, padaryti aikštelę, paskaičiuota, jog tai kainuotų  apie 50 tūkst. eurų. Be to, esą problemų kils dėl servitutinio pravažiavimo įrengimo.

Kitas numatytas sklypas Jurdonių kaime, Pabaisko seniūnijoje, yra gerokai patrauklesnis. Tačiau savivaldybei jis jau nepriklauso.

Nuosavybės teisės į tą sklypą buvo atstatytos prieš du dešimtmečius, tačiau gabaliukas neprivatizuoto sklypo turėjo būti likęs.

Antraip, kodėl 2012 m. birželį rajono taryba patvirtino specialųjį planą, kuriame šioje vietoje numatė viešąjį paplūdimį. Tiesa, tų pačių metų gruodį atlikti kadastriniai matavimai nepaliko vietos paplūdimiui – 37 arai buvusio sklypo po matavimų tiesiog dingo.

S. Jackūno siūlymu, dabar prie Žirnajų reikia parinkti vietą labiau tinkančią viešajam paplūdimiui įrengti nei ties Raguvos kaimu bei priimti tarybos sprendimą, leidžiantį pradėti preliminarias procedūras, dėl paplūdimio prie šio ežero įrengimo. Tarp tarybai pateiktų išvadų – pirkti ar paimti visuomenės poreikiams tinkamą sklypą, numatyti ir patvirtinti paplūdimio vietą teritorijų planavimo dokumente, įrengti paplūdimį pagal galiojančius teisės aktus.

„Kodėl vienas sklypas atsirado, bet prie jo nėra privažiavimo, o kitas būtų tinkamas, bet atlikus kadastrinius matavimus dingo“,–  svarstė S. Jackūnas. Pasak jo, visa medžiaga dėl sklypo Jurdonių kaimo bus chronologiška tvarka  pateikta tarybos nariams.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *