Skautų šventėje susirinks 1600 dalyvių

Skautų šventėje susirinks 1600 dalyvių / Skautai ruošiasi Pavasario šventei.

Balandžio 23 dieną skautai iš visos Lietuvos suplauks į Ukmergę švęsti kasmetinės Pavasario šventės. Šis tradicinis Lietuvos skautijos renginys, skirtas pasaulio skautų globėjo Šv. Jurgio dienai paminėti, yra rengiamas jau 18-ąjį kartą.

Šiais metais renginio globėju tapo Ministras Pirmininkas Algidas Butkevičius.

„Šių metų pavasario šventės šūkis „Irklus merkt!“ (plaukimo metu reiškiantis komandą stoti) kviečia sustoti, pastebėti bundančią pavasario gamtą, pažinti Ukmergės miestą ir susibūrus drauge smagiai pradėti naują sezoną. Ši šventė telkia skautus bendrai veiklai, o balandis – puikus laikas ruoštis žygiams ir stovykloms, pamatyti seniai sutiktus brolius ir seses iš kitų kraštų, susipažinti su miestu, išmokti kažko naujo“, – mintimis dalinosi šventės viršininkas Jonas Dragūnas.

Šventėje dalyvaus per 1600 skautų iš visos Lietuvos. Renginio organizatoriai dalyvius žada nustebinti labai įvairia programa sausumoje ir vandenyje. Susirinkusieji dalyvaus vandens programoje su plaustais bei baidarėmis, dalyvaus nuotykiniame žaidime ir galės priimti komandinius iššūkius.

Skautai prisidės prie tą dieną mūsų šalyje vyksiančios akcijos „Darom 2016“.

Šventės metu bus naudojami ir išmanieji telefonai. Patyrę skautai ir skautai bus kviečiami išmėginti savo jėgas su „Action bound“ programėle, kurios padedami turės orientuotis po Ukmergės miestą, fotografuotis prie žymių Ukmergės vietų ir atlikinėti kitas užduotis.

Lietuvos skautijos vadovė Ieva Žilinskienė teigė, jog valstybės palaikymas jaunimo organizacijoms labai svarbus: „Glaudžius ryšius su Vyriausybe ir Seimu mūsų organizacija megzti pradėjo jau prieš metus. Labai džiaugiamės, kad šio bendradarbiavimo dėka 2018 metai paskelbti Skautų judėjimo metais. Labai vertiname tai, kad Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius sutiko tapti šventės globėju.“

Lietuvos skautija yra didžiausia skautų organizacija šalyje, vienijanti apie 2500 skautų iš įvairių Lietuvos vietovių. Su šūkiu „Dievui, Tėvynei, Artimui“ skautija ugdo pilietiškus, kūrybingus, atsakingus ir savimi pasitikinčius žmones, kuriems svarbi jų šalis ir žmonės. Pasaulyje yra daugiau nei 28 milijonai skautų, jie veikia 216-oje pasaulio šalių. Tai didžiausias jaunimo judėjimas pasaulyje.

Renginio rėmėjai: Ukmergės savivaldybė, LR krašto apsaugos ministerija, UAB „Naujasis Nevėžis“, Ukmergės rajono policijos komisariatas, Ukmergės PSPC, Ukmergės ligoninė, Vilniaus APGV Ukmergės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Veprių bendruomenė, Pabaisko krašto bendraminčių klubas ir Saulius Galvonas, Birštono „Nemunas“.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *