Ugniagesiai pasiryžę šviesti visuomenę

Ugniagesiai pasiryžę šviesti visuomenę / Domėtasi senu deguonies aparatu. Autorės nuotr.

Ukmergės priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje atidarytas visuomenės švietimo kabinetas. Jame laukiami ne tik norintieji daugiau sužinoti apie ugniagesių darbą, bet ir savanoriais ugniagesiais ketinantys tapti ukmergiškiai.

Naujasis kabinetas atidarytas ir simbolinė įkurtuvių juostelė perkirpta antradienį. Susirinkusiems darbuotojams ir svečiams Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rimvydas Lukošius papasakojo, kaip buvo įgyvendinta šio kabineto idėja. Užsiminė, kad ji brandinta daug metų, o kabinetas suremontuotas ir įrengtas pačių ugniagesių gelbėtojų rūpesčiu. Už pagalbą viršininkas dėkojo savo vadovams Vilniaus apskrities priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje ir rajono savivaldybei.

Kolegas pasveikino Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Rimantas Steponavičius, sėkmingos veiklos linkėjo rajono meras Rolandas Janickas, savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jackūnas. 

Pasak R. Lukošiaus, naująjį visuomenės švietimo kabinetą galima vadinti ir istoriniu kampeliu. Mat jame pamatysi ir kone muziejiniais tapusių daiktų. Čia – apie 40 metų senumo deguonies aparatas, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos gauti suvenyrai, per futbolo, krepšinio, kitas varžybas ugniagesių gelbėtojų laimėtos taurės, diplomai, kiti eksponatai.

Už pastangas įrengiant kabinetą viršininkas padėkojo kolegoms – tarnybos darbuotojams. Padėkas meras R. Janickas įteikė ugniagesiams gelbėtojams Audriui Alauniui, Valentui Bliukiui ir Ramūnui Stankevičiui. 

„Lauksime čia vaikų, jaunimo, savanorių, kad ateitų susipažinti su mūsų tarnybos ir šio pastato istorija, veikla, – kvietė R. Lukošius. – Parodysim turimą techniką ir kaip turi būti apsirengęs ugniagesys gelbėtojas.“

Viršininko pavaduotojas Dainius Vyšniauskas pasakojo, jog tarnyba bendradarbiauja su vaikų darželiais, mokyklomis. Įstaigoje neretai rengiami susitikimai, ekskursijos. „Norintieji visada priimami ir gali kreiptis. Kviečiame apžiūrėti automobilius, įrangą, rodoma filmukų apie priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbą, atsakysim į klausimus“, – sakė jis.

Ukmergės priešgaisrinė tarnyba šiemet švenčia 175 metų jubiliejų. Visuomenės švietimo kabineto atidarymas – viena iš progų, pažymint šią sukaktį.

Rašytiniuose šaltiniuose minima, jog Ukmergėje ugniagesių komanda veikė 1841 m. Ji, manoma, buvo įsikūrusi pačiame miesto centre, dabartinėje Pilies gatvėje.

1936 m. Ukmergė turėjo pirmąjį gaisrinį automobilį.

2000 m. vasarą Ukmergėje atidaryta nauja gaisrinė. Pradėti naudoti Europoje pagaminti gaisriniai automobiliai, moderni įranga.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *