Vadovus skatins net jubiliejinėmis dovanomis

Vadovus skatins net jubiliejinėmis dovanomis / Gedimino Nemunaičio nuotr.

Taryba patvirtino biudžetinių įstaigų vadovų tarnybinių atlyginimų priedų nustatymo, vienkartinių piniginių išmokų ir materialinių pašalpų skyrimo tvarkos aprašą.

Vadovaujantis juo vadovai iš įstaigos gaus net dovanų – jubiliejaus proga 200 eurų.

Pasak Ukmergės rajono savivaldybės mero pavaduotojos Klavdijos Stepanovos, kuri yra tvarkos aprašą sudariusios darbo grupės pirmininkė, iki šiol tokį aprašą turėjo tik rajono švietimo įstaigos.

Pavaduotoja aiškino, jog pasiūlymas buvo paremtas vadovaujantis Vietos savivaldos, Biudžetinių įstaigų įstatymais, Vyriausybės nutarimais.

Pernai pasikeitus Vietos savivaldos įstatymui, nustatyta, kad meras skiria į pareigas ir atleidžia iš jų savivaldybės biudžetinių įstaigų (išskyrus švietimo įstaigas) vadovus, įgyvendina kitas funkcijas, susijusias su jų vadovų darbo santykiais.

Pasikeitė ir priedų, išmokų bei pašalpų biudžetinių įstaigų vadovams skyrimo tvarka – tai rajono mero kompetencijoje. K. Stepanovos teigimu, pasikeitus šiai tvarkai, iškilo būtinybė sudaryti tvarkos aprašą.

„Esant tokiam aprašui, priedai, išmokos ir pašalpos visų savivaldybės biudžetinių įstaigų vadovams bus skiriami aiškiau, skaidriau ir visiems taikomi vienodi kriterijai“, – įsitikinusi ji.

Apraše nurodoma, kad išmokos galimos tik neviršijant įstaigos darbo užmokesčio fondo lėšų. Numatyta, kad priedai vadovams gali būti skiriami už atliktas funkcijas, kurios neįeina į tiesiogines jų pareigas. Tai gali būti, pavyzdžiui, kokių nors projektų atlikimas, renginių organizavimas, kiti papildomi įsipareigojimai.

Apraše taip pat teigiama, kad priedai prie atlyginimų numatomi net tuomet, kai įstaigos iš savivaldybės biudžeto nefinansuojamų veiklų gaunamos pajamos ne padidėja, bet išlieka tokios pačios – „ne mažesnės nei praėjusiais metais“.

Vienkartinės išmokos numatomos už skubių, svarbių ar sudėtingų darbų vykdymą, papildomų darbų, nenumatytų vadovo pareigybės aprašyme. Už jų atlikimą skiriama iki 200 eurų.

Esant reikalui, įstaigų vadovams numatoma materialinė parama – jo paties arba artimųjų ligos, kitų nelaimių atvejais. Materialinė pašalpa gali būti skiriama nuo 1 iki 2 minimalių mėnesinių algų.

Numatyta galimybė 200 eurų skirti vadovų jubiliejinių gimtadienių progomis.

Pagal naują aprašą biudžetinių įstaigų vadovų atlyginimas gali išaugti kaip ant mielių. Mat jame nurodyta, jog priedų dydis gali siekti net 50 proc. tarnybinio atlyginimo dydžio.

Apraše numatyta tvarka taikoma nuo balandžio 1 d.

 

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *