Vaikams ir jaunimui – vasaros atradimai

Vaikams ir jaunimui – vasaros atradimai / Stovykloje vaikai ir jaunuoliai ėjo į naktinį žygį…

Vaikų ir jaunimo vasaros poilsio stovyklą Ukmergės rajono visuomenės sveikatos biuras organizuoja jau septinti metai. Šiemet ji vadinosi „Nuraškysiu savo žvaigždę“, tačiau kaip ir kasmet pagrindinė kryptis – sveikatingumas ir aktyvios veiklos.

Veprių stovykloje jaunimas praleido 10 dienų. Anot stovyklos koordinatorės, Ukmergės rajono visuomenės sveikatos biuro specialistės Svetlanos Markevičienės, profesionaliai vadovų komandai – per 20 metų patirtį turintiems pedagogams: molėtiškei Daliai Burneikienei, pedagogui iš Kelmės Eugenijui Jafimovui, Želvos gimnazijos kūno kultūros mokytojui Gintarui Markevičiui ir Lietuvos policijos mokyklos instruktoriui-pareigūnui Nerijui Butėnui – teko nemažas išbandymas – susidraugauti su 61 paauglystės laikotarpį išgyvenančiu jaunuoliu, pelnyti pagarbą ir pasitikėjimą.

„Jaunimo pasitikėjimą užsitarnauji tada, kai pats parodai pasitikėjimą, kai atrandi tai, kas juos domina, kai būni kartu ir pats nebijai išbandymų“, – sako S. Markevičienė. Vadovai ne tik kartu dalyvavo įvairiose veiklose, bet ir patys jaunuoliams pasakojo apie savo pomėgius, kartu plaukė irklente, mankštinosi gryname ore.

Vienas iš Visuomenės sveikatos biuro tikslų – būti kuo arčiau paauglių, supažindinti juos su skirtingomis veiklomis, padėti atrasti pomėgius ir kartu skatinti fizinį aktyvumą.

Įvairių veiklų jaunuoliams nestigo. Juos aplankė gyvosios istorijos klubas „Leitgiris“, kuris atkūrė X–XIII a. įvykius, kartu aplankė alkakalnį. Vėliau vykęs naktinis orientacinis žygis į šventvietę buvo apipintas mistinių ir baugių pasakojimų.

Nestigo naujų potyrių ir naktinių atradimų: pajusti nakties kvapus, išgirsti miško ošime čiurlenantį upelį, eiti tamsoje, kur kelio kraštus žymi tik jonvabalių švieselės, susitikti su žyniu, kalbėti maldą ir grįžti brėkštant naujai dienai…

Stiprių emocijų jaunuoliai patyrė ir su „Nuotykių turizmo“ organizatoriumi Kastyčiu Kvietkausku. Jis surengė patyriminį žygį Veprių apylinkėse. Stovyklautojams buvo skirtos užduotys, tad vykdydami jas pasitarnavo ir miestelio gyventojams. Vėliau emocingai aptarinėjo, kaip pjovė gyvatvorę, ravėjo daržus ar išsikepė kiaušinienę.

Į stovyklą atvyko „Emovents“ – aktyvių pramogų organizatoriai. Jaunuoliai ne tik smagiai leido laiką ant pripučiamų įrenginių, bet ir mokėsi dirbti komandoje, ieškoti originalių sprendimų.

Vaikus sužavėjo susitikimas ir pokalbis su išskirtiniu svečiu – stipriausiu pasaulio žmogumi Žydrūnu Savicku. Sportininkas mielai dalijo patarimus, kaip taisyklingai sportuoti. Įdomūs susitikimai vyko su Visuomenės sveikatos biuro bendradarbiais. Psichologė Jurgita Zakarauskienė kalbėjo apie savęs atradimą paauglystės tarpsnyje, o policijos veteranas Georgijus Smoliakas vedė paskaitėlę apie žalingus įpročius, dalijosi istorijomis iš savo tarnybos laikotarpio.

Stovykloje apsilankę Lietuvos policijos mokyklos instruktoriai pasakojo apie savo tarnybą, mokė savigynos veiksmų. Ukmergės r. policijos komisariato kinologas Andrej Petrukanec ir jo dresuojamas Grodas žavėjo išskirtine žmogaus ir šuns draugyste.

Vyko šokių pamokos hip hop ritmu. Su Vilniaus dailės akademijos Vilniaus fakulteto dekanu Česlovu Lukensku jaunuoliai išbandė grafičius bei įamžino savo buvimą piešdami Zodiako ženklus.

Stovyklautojai kūrė reklaminius filmukus tema „Kodėl verta stovyklauti?“, drauge pateikė ir daug atsakymų savo vadovams, kurie sužinojo, ko jaunuoliai tikisi ir ką suranda. Panašios mintys buvo išdėstytos ir atsisveikinimo laiškeliuose, palinkėjimuose vieni kitiems, kuriuos vėliau skaitant akyse kaupėsi ašaros, bylojančios apie išgyventas nuoširdumo ir patirtas tikro artumo akimirkas.

Organizuojant vasaros stovyklą savanoriškai talkino ankstesnių stovyklų „veteranas“ Mangirdas Kazlauskas, Visuomenės sveikatos biuro bendradarbiai Tadas Petrikas, Jurgita Zakarauskienė, Georgijus Smoliakas. Stovyklą finansiškai parėmė UAB „UMP“, o „Emovents“ pramogas surengė už lėšas, kurios buvo surinktos Miesto šventėje.

Asta KROGERTIENĖ

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *