Triratukas

Ukmergės kultūros naujienos

Vilniaus gatvės praeivė atkreipė dėmesį į naujuosius stendus.
Antano Smetonos gimnazijos abiturientas Tauras Žemaitis pristatė daugiau nei pusmetį kurtą meninį-ekologinį projektą – trijų kostiumų kolekciją „Gyvenimas plastike“.
Minint Pasaulinę kultūros dieną, Ukmergėje jau 14 metų pagerbiami ir apdovanojami mūsų krašto labiausiai nusipelnę kultūros žmonės. Šiemet tradiciškai įteiktos Geriausio kultūros darbuotojo, Sėkmingiausio kūrėjo kūrybinio projekto bei Metų kultūros mecenato nominacijos.
Jau aptarti būsimos Miesto šventės renginiai. Šiemet ji vadinsis „Simfonija Ukmergei“, o vyks tradiciškai paskutinįjį gegužės savaitgalį – gegužės 27–29 dienomis.
Ukmergės kultūros centro filialų teatrų kolektyvai paminėjo Tarptautinę teatro dieną – vyko vieni pas kitus į svečius ir dovanojo geras emocijas ne tik sau, bet ir žiūrovams.
Ukmergės kultūros centro mėgėjų teatras, minėdamas Tarptautinę teatro dieną, pakvietė ukmergiškius į vaizdų, garsų ir skaitymo performansą „Jonas Mekas „Laiškai iš niekur“.
Ukmergės kultūros centre šią savaitę paminėtas Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Ukmergės rajono bendrijos 30-metis.
LPS „Bočiai“ Ukmergės rajono bendrijos susikūrimo pradžia laikoma 1991 m. kovo 1 d., kai įkurta Pensininkų taryba. Ją sudarė septyni tarybos nariai, o pirmininku išrinktas  a. a. Bronius Leščius, pavaduotoju a. a. Jonas Motiejūnas.
Antrus metus savivaldybėje rengiama bendruomenės iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai kurti ir plėsti, projektų idėjų atranka. Po darbo grupės vertinimo ir visuomenės balsavimo siūlomas tvirtinti Žemaitkiemio bendruomenės projektas. Iš viso buvo pateiktos septynios paraiškos.
XVI a. pradžioje iškilusi Siesikų pilis jau priima lankytojus, besidominčius mūsų šalies istorija.
Gailutė VĖBRIENĖ
Ukmergės teatro kolektyvų nariai dalyvavo praktiniame scenos kalbos seminare „Aiškus, suprantamas, paveikus kalbėjimas“, kurį vedė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto Teatro katedros docentė Danutė Vaigauskaitė.
Pasitinkant Vlado Šlaito viešosios bibliotekos jubiliejų, Bibliografijos-kraštotyros skyrius surinko buvusių bibliotekininkų prisiminimus. Jais pasidalijo daugiau kaip trys dešimtys į užtarnautą poilsį jau išėjusių darbuotojų. Pasakojimų kalba pateikta neredaguota, stengtasi išsaugoti gyvą tekstų kalbą, nutylėjimus.
Šia tema Ukmergės kraštotyros muziejuje praėjusią savaitę vyko popietė, kurioje diskutuojant bandyta atsakyti į šį jos organizatorių parinktą temos klausimą.
Liepos 15 dieną Ukmergėje buvo iškilmingai paminėtos monsinjoro Alfonso Svarinsko trečiosios mirties metinės.
Ukmergėje vyko tarptautinis fotografijos pleneras, skirtas grafo S. K. Kosakovskio 180-osioms gimimo metinėms paminėti. Dalyvavo fotografai iš Lenkijos, Ukrainos ir Lietuvos. Liepos 3–6 dienomis fotografijos meno profesionalai ir mėgėjai vaikščiojo didingosios Kosakovskių giminės keliais ir fiksavo gražiausius Ukmergės rajono kampelius.
Šią savaitę visoje šalyje vyksta Šaulio dienai, minimai birželio 27-ąją, skirti renginiai.
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos darbuotojai nusprendė pakeliauti, nenutoldami nuo knygos ir literatūros. Aplankė Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką ir sudalyvavo literatūrinėje-istorinėje ekskursijoje po Vilniaus senamiestį pagal rašytojos Kristinos Sabaliauskaitės romaną „Silva rerum“.

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Aistra

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų