Triratukas

Ukmergės renginių apžvalgos

Savaitgalį prie piliakalnio vyks neeilinis renginys – pasaulinis projektas, skirtas švento Jokūbo piligrimų keliui pažymėti Ispanijoje, Santiago de Compostela.
Miesto šventės metu su griausmu nuaidėjo popgrupės „Garsiukai“ gimtadienio šventė ir pirmą kartą surengtas vaikų ir jaunimo populiariosios muzikos festivalis „Garsadienis“.
Šiemet į Miesto šventės renginių programą įsipynė ir Lėno regata, vykusi Lėno ežere, ant kurio kranto įsikūręs pirmojo Lietuvos prezidento Antano Smetonos dvaras. Į šį vasaros renginį atvyko 36 dalyviai iš įvairių šalies miestų.
Išsivadavę iš karantino gniaužtų, šeštadienį ukmergiškiai turėjo progą pašurmuliuoti miesto šventės mugėje, klausytis gyvos muzikos koncertų, dalyvauti sporto varžybose. Deja, gamta nebuvo itin palanki – dieną šventės dalyvius kankino svilinantis karštis, o vakare prapliupo lietus. Trauma baigėsi ir vienas koncertas – nuo scenos nukrito ir gerokai apsibrozdino atlikėja Katažina Zvonkuvienė.
Arvydas PĖŠINA Liepos 6-ąją prasidėjo iki savaitės pabaigos vyksiantys Miesto šventės „Sveika, Ukmerge!“ renginiai.
Ukmergėje vyks dėl karantino į liepą perkelti Miesto šventės renginiai. Šventė šiemet pavadinta „Sveika, Ukmerge!“, o jos renginiai sudėlioti net į šešias dienas.
Keliaudami Lietuvoje ar užsienyje neišvengiame susidūrimo su vietovės vietiniais gyventojais – kartais klausiame kelio, kartais patarimo, kartais stebime jų gyvenimo ritmą ir būdą. Momentai, kai sulaukiame šilto grįžtamojo ryšio iš vietos gyventojų, dažnai tampa kelionę papildančiu įspūdžiu. O jeigu kelionės tikslas būtų pažinti vietos gyventoją, jo buitį ir gyvenimo patirtį? Norinčius panirti į šią patirtį kviečiame išmėginti lėtąjį turizmą.
Taujėnų dvare, gamtos apsuptyje, kur gyvena parko žvėriukai: alpakos, stručiai, povai, poniai ir kt., MES MĖGAUSIMĖS!!!
Svarbus Ukmergei įvykis – Magdeburgo teisių suteikimo miestui metinių paminėjimu, norėtųsi skaitytojams priminti ir kai kurias kitas miesto istorijai svarbias datas.
Mokytojų Lietuvoje kasmet mažėja, o įvairūs tyrimai rodo, kad artimiausiais metais jų gali trūkti daugiau nei 2 tūkst.
Šiais metais Ukmergė neša garbingą Lietuvių kalbos dienų sostinės vardą.
Ukmergės kultūros centro mėgėjų teatras surengė pirmąsias teatro gastroles. Jų metu su debiutiniu spektakliu „Aš tave užmiršau“ pagal D. Čepauskaitės pjesę planuojama aplankyti tris Ukmergės rajono miestelius.
Kasmet Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (LGGRTC) kartu su Švietimo ir mokslo ministerija organizuoja nacionalinį konkursą „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“.
Arvydas PĖŠINA Senamiesčio progimnazijoje atsirado nauja – sensorinė klasė. Joje, sėdėdami įsitaisę patogiuose sėdmaišiuose, vaikai stebi besikeičiančiomis spalvomis šviečiančius vamzdelius, plaukiojančias žuvytes, klauso skambančios ramios muzikos, persijungiančios į miško ar jūros ošimą, paukščių čiulbėjimą, stebi besikeičiančius kosmoso ar gamtos vaizdus...
Rasa POVYLIENĖ Želvos gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja, Ukmergės rajono lietuvių kalbos mokytojų metodinio būrelio pirmininkė
Ukmergėje iki karantino kiek-vieną pavasarį vykdavo būgnų ir perkusinės muzikos festivaliai, tačiau mūsų Meno mokykloje mušamaisiais instrumentais groti vaikų niekas nemoko. Ketinama užpildyti šią spragą – kitais mokslo metais Ukmergės meno mokykloje planuojama steigti mušamųjų instrumentų klasę.
Kodėl verta mokytis lietuvių kalbos ir kalbėti lietuviškai? Prof. dr. Genovaitė KAČIUŠKIENĖ Dažnas lietuvis mokinys ar net studentas mėgsta padejuoti, kad labai sunki ir neįdomi yra lietuvių kalba, kad reikia mokėti labai daug taisyklių, kad taisyklingai kalbėtum ir rašytum lietuviškai, kad anglų ir kitos Vakarų Europos kalbos yra daug paprastesnės, lengvesnės, patrauklesnės.
Arvydas PĖŠINA Kovo 27-ąją minėjome Tarptautinę teatro dieną. Ją mini ir Ukmergės teatro režisieriai bei aktoriai.

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Faberlic 2015

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų