Li­na SUKACKIENĖ

Su­do­mi­no vie­nas ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės do­ku­men­tas – il­ga­lai­kės plėt­ros stra­te­gi­ja 2014–2020 m. Tai – per­spek­ty­va, kaip mes gy­ven­si­me ar­ti­miau­sius me­tus.

At­si­ver­čiu Uk­mer­gės ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės plėt­ros prie­mo­nių pla­ną. Ja­me ra­šo­ma ir apie ra­jo­no ver­slo ap­lin­kos ty­ri­mų vyk­dy­mą. Pe­ri­odiš­kai ty­ri­mus at­liks Vil­niaus pre­ky­bos, pra­mo­nės ir ama­tų rū­mų Uk­mer­gės fi­lia­las. Jis bus at­sa­kin­gas ir už „Efek­ty­vios ver­slo sub­jek­tų rė­mi­mo sis­te­mos kū­ri­mą“.

 

Iš 10 šio pla­no „Kur­ti pa­trauk­lią ap­lin­ką ver­slo plėt­rai ir in­ves­ti­ci­jų pri­trau­ki­mui“ punk­tų – 8 da­ly­vau­ja ši or­ga­ni­za­ci­ja.

Vil­niaus pre­ky­bos, pra­mo­nės ir ama­tų rū­mai – Vil­niaus mies­to or­ga­ni­za­ci­ja, tu­rin­ti du fi­lia­lus Uk­mer­gė­je ir Aly­tu­je. Uk­mer­gės fi­lia­le dir­ba trys dar­buo­to­jai. Sa­vo pri­sta­ty­me jie ra­šo, kad „at­sto­vau­ja ver­slo in­te­re­sams vals­ty­bės bei re­gio­ni­nės val­džios ins­ti­tu­ci­jo­se“. Ar rei­kia su­pras­ti, kad jie pa­gal šį pla­ną gau­na už­sa­ky­mus iš ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės ir taip kau­pia ka­pi­ta­lą? O mo­kes­čius mo­ka Vil­niui, bet ne Uk­mer­gei.

Mū­sų mies­te vei­kia sa­vi­val­dy­bės fi­nan­suo­ja­mas Uk­mer­gės tu­riz­mo ir ver­slo in­for­ma­ci­jos cen­tras. Ja­me dir­ba taip pat trys dar­buo­to­jai. 7 punk­tuo­se ši įstai­ga įra­šy­ta po Vil­niaus PPAR Uk­mer­gės fi­lia­lo.

Ko­dėl Uk­mer­gės ra­jo­no sa­vi­val­dy­bė taip ver­ti­na Vil­niaus PPAR Uk­mer­gės fi­lia­lą, yra su­tei­ku­si jam ypa­tin­gai pa­lan­kias dar­bo są­ly­gas, nors pa­ti yra įstei­gu­si sa­vo fi­nan­suo­ja­mą įstai­gą.

Ar tik ne to­dėl, kad fi­lia­lui va­do­vau­ja ra­jo­no ta­ry­bos na­rys. Vie­na ran­ka dir­ba ra­jo­no ta­ry­bai, ki­ta – Vil­niaus darb­da­viams. O ra­jo­no sa­vi­val­dy­bė nuo­lat pa­stip­ri­na vil­nie­čius už­sa­ky­mais.

Kaip tik šią sa­vai­tę, ant­ra­die­nį, bu­vo mi­nė­ta tarp­tau­ti­nė an­ti­ko­rup­ci­jos die­na. Svars­tau – ar tik ši si­tu­a­ci­ja ir yra po­li­ti­nė ko­rup­ci­ja, mo­men­tas, kuo­met ta­ry­bos na­rio pro­te­guo­ja­mi as­me­nys ar įmo­nės ge­rai jau­čia­si da­ly­vau­da­mi įvai­riuo­se ra­jo­no dar­bų kon­kur­suo­se?

Ži­nant, kad Uk­mer­gės tu­riz­mo ir ver­slo in­for­ma­ci­jos cen­tras ir Vil­niaus PPAR Uk­mer­gės fi­lia­las – vie­na ki­tos veik­lą dub­liuo­jan­čios ins­ti­tu­ci­jos, sa­vi­val­dy­bės spren­di­mas jas abi glo­bo­ti yra keis­tas. Sa­viš­kę ten­ka vi­siš­kai iš­lai­ky­ti, o jos kon­ku­ren­tę stip­rin­ti už­sa­ky­mais. Ir dar ko­kiais to­li­mais, sie­kian­čiais net iki 2020-ųjų me­tų.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Saugos kodas
Atnaujinti

Laidojimo ir kremavimo paslaugos Ukmergėje

Veterinarijos klinika

Vilkmerge restoranas

Ukmerges siluma

Ar jau žinote, už ką balsuosite per šalies prezidento rinkimus?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Autoservisas Ukmergėje

Floros Studija

Telefonai Ukmergė

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Akmenys prabyla

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Faberlic 2015

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų