Li­na SUKACKIENĖ

Kuo­met pa­di­dė­jo mi­ni­ma­li al­ga iki vie­no tūks­tan­čio li­tų, pra­si­dė­jo įdo­mūs da­ly­kai. Įvai­rios dis­ku­si­jos nuo darb­da­vių iki vals­ty­bės ir sa­vi­val­dy­bių ins­ti­tu­ci­jų, ku­rie, at­seit, ne­ga­li mo­kė­ti to­kio at­ly­gi­ni­mo. Kaip liau­dies pa­tar­lė­je „La­šas po la­šo ir ak­me­nį pra­ta­šo“, taip ir gy­ve­ni­me, li­tas po li­to – ir mi­li­jo­nas. O biu­dže­te at­lie­ka­mų pi­ni­gė­lių nė­ra ir ne­ža­da bū­ti.

 

So­cia­li­nė­je erd­vė­je, ku­rią ge­rai pa­žįs­tu, pro­ble­ma ki­taip dė­lio­ja­si. Mi­ni­ma­li al­ga, mo­ka­ma žmo­gui be pro­fe­si­jos, be­veik pri­lygs­ta so­cia­li­nio dar­buo­to­jo pa­dė­jė­jo ar net aukš­tą­jį neu­ni­ver­si­te­ti­nį iš­si­la­vi­ni­mą tu­rin­čio so­cia­li­nio dar­buo­to­jo at­ly­gi­ni­mui. At­sa­ko­my­bė ir dar­bo po­bū­dis vie­nų ir ki­tų yra ne­su­ly­gi­na­mi.

Vals­ty­bė­je su­tvar­ky­ti do­ku­men­tai lei­džia mo­kė­ti di­des­nius at­ly­gi­ni­mus so­cia­li­nių dar­buo­to­jų pa­dė­jė­jams ir so­cia­li­niams dar­buo­to­jams, bet re­a­lus ins­ti­tu­ci­jos biu­dže­tas vis­ką sta­to į vie­tas.

Ži­niask­lai­do­je pa­si­ro­dė vie­nos drau­di­mo ben­dro­vės pa­skelb­ta ty­ri­mo me­džia­ga apie di­des­nes pa­ja­mas gau­nan­čių as­me­nų nuo­mo­nę dėl svei­ka­tos prie­žiū­ros. Pa­si­ro­do – ji tei­gia­ma.

Žmo­gus, ku­ris dau­giau už­dir­ba, ga­li dau­giau ir iš­leis­ti. Ir la­bai ge­rai, kad ski­ria lė­šas sa­vo svei­ka­tos puo­se­lė­ji­mui. Ir la­bai ge­rai, kad tą ga­li pa­da­ry­ti sa­vo mies­te, o gy­dy­mo ir diag­nos­ti­kos įstai­gos visiškai ten­ki­na žmo­nių po­rei­kius.

Uk­mer­gė­je gra­žė­ja ir mū­sų li­go­ni­nės ap­lin­ka, ge­rė­ja me­di­ci­ni­nių pa­slau­gų tei­ki­mo ko­ky­bė. Ta­čiau čia taip pat eg­zis­tuo­ja mi­ni­ma­lios al­gos pa­kė­li­mo pro­ble­ma. Ji, aiš­ku, spren­džia­ma. Ieš­ko­mos lė­šos, dė­lio­ja­mi įvai­rūs va­rian­tai.

Kiek žmo­nių pa­lie­tė mi­ni­ma­laus at­ly­gi­ni­mo pa­kė­li­mas? Ir kiek re­a­liai dar­buo­to­jams pa­ki­lo at­ly­gi­ni­mas? Pa­si­bai­gus pir­mam me­tų ket­vir­čiui dė­lio­ja­si vi­si taš­kai. Greit bus ga­li­ma pa­ly­gin­ti pra­ėju­sių ir šių me­tų re­zul­ta­tus. Tai at­lie­ka kiek­vie­na ins­ti­tu­ci­ja. Ži­no­sim skai­ti­nes pa­ly­gi­ni­mų iš­raiš­kas. Bet už kiek­vie­nos jų – kon­kre­tus žmo­gus. Su sa­vo gy­ve­ni­mu, lū­kes­čiais ir sva­jo­nė­mis.

Kiek daug lanks­tu­mo rei­kia po­li­ti­kams ir va­do­vams, kad ge­ras spren­di­mas ne­virs­tų žmo­nių prieš­prie­ša ko­lek­ty­ve ar vis au­gan­čia ne­su­ba­lan­suo­to biu­dže­to sko­la.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Saugos kodas
Atnaujinti

Kuponas Ukmergės žinios

Veterinarijos klinika

Pridavimas

Ukmerges siluma

Vilkmerge restoranas

Ar pritariate naujam automobilių registracijos mokesčiui?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Floros Studija

sale

Telefonai Ukmergė

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Faberlic 2015

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų