Moliūgų „namais“ tapo kelmas

Mo­liū­gas – dau­ge­lio dar­ži­nin­kų mėgs­ta­ma dar­žo­vė. Ta­čiau ne vi­siems pa­si­se­ka už­au­gin­ti to­kius mil­ži­nus, ko­kie už­de­rė­jo Vep­rių mies­te­ly­je gy­ve­nan­čio Sta­sio Va­lei­kos dar­že. Di­džiau­sią, 47 ki­log­ra­mus sve­rian­tį, iš lys­vės net ri­den­ti rei­kė­jo.

 

Li­gi­ta JUODVALKIENĖ

 

Autorės nuotr. Mil­ži­nais mo­liū­gais la­biau­siai džiau­gia­si S. Va­lei­kos anū­kė­lė Ga­bi­ja.

S. Va­lei­ka pa­sa­ko­jo, kad ge­gu­žės mė­ne­sį ke­le­tą sėk­lų įter­pė į iš­pu­vu­sį kel­mo vi­du­rį. Di­džiu­lis uo­sis ka­dai­se au­go ša­lia dar­žo. Sa­vo jau at­gy­ve­nęs bu­vo, tad be­li­ko tik nu­kirs­ti. Žmo­gus, su­pra­tęs, kad kel­mo tik­rai ne­įveiks, pa­li­ko jį pū­ti. Už­mas­kuo­ti su­krio­šė­lį, kad dar­žo vaiz­do ne­ga­din­tų, nu­spren­dė ap­so­di­nęs mo­liū­gais.

Tik kad tie mo­liū­gai aug­da­mi vis to­lyn šliau­žė... Apie sa­vo „gim­tą­jį“ kel­mą pa­mir­šę ėmė ir dar­žo vi­du­ry­je su­bran­di­no tik­rą oran­ži­nį gi­gan­tą.

„Gal la­bai pa­ti­ko jiems me­džio pu­ve­nos, kad toks di­de­lis iš­si­pū­tė“, – svars­to vep­riš­kis.

UAB „Jo­na­vos grū­dai“ Uk­mer­gės grū­dų san­dė­liuo­se dir­ban­tis vy­riš­kis sa­ko, kad jų šei­mos vir­tu­vės mo­liū­gai dar ne­už­ka­ria­vo. „Pa­so­di­nau tik dėl įdo­mu­mo ir gro­žio, o pa­tys ne­la­bai mo­liū­gų mėgs­tam“, – sa­ko jis.

Šiaip ne taip įsi­ver­tęs į au­to­mo­bi­lio ba­ga­ži­nę, S. Va­lei­ka du di­džiau­sius mo­liū­gus at­ve­žė ben­dra­dar­biams – te val­go tie, ku­rie šią dar­žo­vę mėgs­ta ir ver­ti­na...

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Aistra

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų