Li­gi­ta JUODVALKIENĖ

Šią sa­vai­tę nu­si­sto­vė­ję va­sa­ros karš­čiai – tik­ra lai­mė atos­to­gau­jan­tie­siems. Po­il­siau­to­jai le­kia prie jū­ros – sku­ba nu­tver­ti jau pa­gal ka­len­do­rių ru­de­niop pa­kry­pu­sios sau­lės do­va­nas. Ne­nu­trūks­ta­mu srau­tu penk­ta­die­nio pa­va­ka­rę nu­si­drie­kia au­to­mo­bi­lių „pa­ra­das“ Mo­lė­tų plen­te – prie eže­rų trau­kia Kau­nas, Kė­dai­niai, Pa­ne­vė­žys. Sek­ma­die­nį ta pa­ti au­to­mo­bi­lių gy­va­tė rai­to­si at­gal.

 

Pa­ga­liau Lie­tu­vos au­to­mo­bi­lių ke­lių di­rek­ci­jos at­lie­ka­mų re­mon­tų są­ra­še at­si­ra­do ir ke­lias Ukmergė–Molėtai. Ta­čiau vie­šuo­sius pir­ki­mus or­ga­ni­zuo­ti ža­da­ma tik ru­de­nį, tad šie­met va­sa­rą au­to­mo­bi­liai dar dar­dės duo­bė­tu ke­liu.

Pa­sau­lį su­dre­bi­no iš Ams­ter­da­mo į Kva­la Lum­pū­rą per Uk­rai­nos erd­vę skri­du­sio lėk­tu­vo ka­tast­ro­fa. Šiur­pi­na ke­lei­vi­nį lėk­tu­vą nu­mu­šu­sių se­pa­ra­tis­tų „iš­mo­nė“, ap­ra­šy­ta ži­niask­lai­do­je, – iš­nie­kin­ti lėk­tu­ve skri­du­sių žmo­nių kū­nai, raus­ta­si ir plė­ši­kau­ta lėk­tu­vo nuo­lau­žo­se, net ne­pri­leis­ti Uk­rai­nos bei tarp­tau­ti­niai eks­per­tai prie ne­lai­mės vie­tos ir juo­dų­jų lėk­tu­vo dė­žių. Tik šią sa­vai­tę pa­ga­liau juo­do­sios dė­žės pa­te­ko į Ma­lai­zi­jos eks­per­tų ran­kas. Žmo­nių kū­nai net ke­le­tą die­nų gu­lė­jo di­de­lia­me karš­ty­je. O tuo tar­pu vie­šo­je erd­vė­je lie­jo­si žu­vu­sių­jų ar­ti­mų­jų ne­vil­ties ku­pi­ni krei­pi­mai­si į tra­ge­di­jos kal­ti­nin­kus: „La­bai ačiū, kad nu­žu­dė­te ma­no bran­gų ir vie­nin­te­lį vai­ką“. Šie lo­giš­kai ne­su­de­ri­na­mi ir dras­tiš­kai skam­ban­tys žo­džiai iš­kal­bin­ges­ni už bet ko­kią grau­džią tė­vo rau­dą.

Ši sa­vai­tė be­ne „so­čiau­sia“ me­tuo­se – jo­je net trys su mais­tu tie­sio­giai su­si­ju­sios die­nos.

Penk­ta­die­nį mi­ni­me Jo­kū­bi­nes ar­ba Nuo­bai­gas. Ru­giap­jū­tės pa­baig­tu­ves žy­min­ti die­na – lie­tu­vių pro­tė­vių pa­dė­ka Že­my­nai už der­lių. Ant li­ku­sio ne­nu­pjau­to ru­gių plo­te­lio dė­da­vo duo­nos ke­pa­lą. Šis pas­ku­ti­nis ja­vų plo­te­lis va­din­tas jie­va­ru.

Šeš­ta­die­nį – Šv. Ona. Se­no­vė­je tą­dien bū­da­vo šven­čia­mos Pa­baig­tu­vės – ke­pa­ma švie­žia duo­na.

Tre­čia­die­nį dar vie­na su mais­tu su­si­ju­si die­na – Tarp­tau­ti­nė deš­rai­nių die­na. Be­lie­ka ti­kė­tis, kad į Lie­tu­vą ji pa­te­ko at­si­tik­ti­nai ir tai ne­ska­tins mū­sų „pri­si­far­ši­ruo­ti“ ne­svei­ku mais­tu.

Am­ži­no­jo po­il­sio Duks­ty­nos ka­pi­nė­se pir­ma­die­nį at­gu­lė Uk­mer­gės Šv. apaš­ta­lų Pet­ro ir Po­vi­lo pa­ra­pi­jos re­zi­den­tas mon­sin­jo­ras Al­fon­sas Sva­rins­kas. Jis mi­rė ei­da­mas 90-uo­sius me­tus. Pa­lai­do­tas Uk­mer­gės par­ti­za­nų ka­pi­nė­se.

Tre­čia­die­nį Briu­se­ly­je į Ben­drų­jų rei­ka­lų ta­ry­bą su­si­rin­kę ES ša­lių už­sie­nio rei­ka­lų mi­nist­rai pri­ėmė ga­lu­ti­nį spren­di­mą leis­ti Lie­tu­vai nuo ki­tų me­tų sau­sio 1-osios įsi­ves­ti eu­rą. Po­sė­dy­je taip pat bus pa­tvir­tin­tas ne­at­šau­kia­mas li­to kei­ti­mo į eu­rus kur­sas – jis liks toks pats, kaip ir da­bar, – 3,4528 li­to už vie­ną eu­rą.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Daugiau šioje kategorijoje:

Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų