Triratukas

Ukmergės kultūros naujienos

Skvere šalia Ukmergės meno mokyklos Dailės skyriaus eksponuojama lauko paroda „Mamos portretas“, skirta Motinos dienai paminėti.
Ukmergės centre, ant buvusios universalinės parduotuvės sienos, greitai bus baigtas tapyti žymaus gatvės meno atstovo piešinys.
Istorinio pažinimo ir lietuvių literatūros šventė neseniai vyko Ukmergės Vlado Šlaito viešojoje  bibliotekoje.
Minint Pasaulinę kultūros dieną Ukmergėje iškilmingo renginio metu tradiciškai įteiktos Geriausio Ukmergės rajono kultūros darbuotojo, Sėkmingiausio rajono kūrėjo kūrybinio projekto ir Kultūros mecenato nominacijos.
Ukmergėje lauko parodų paviljone „Gobis“ eksponuojami ukmergiškės dailininkės Birutės Žilėnienės keramikos darbai. Kūriniuose vyrauja moteriška tematika.
Chrisija KVIETKAUSKIENĖ Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė
Ilona ZINKEVIČIŪTĖ LPS „Bočiai“ Ukmergės klubo „Viltis“ narė
Balandžio 14 d. „Vilkmergės“ restorane vyko LPS „Bočiai“ Ukmergės rajono bendrijos ataskaitinis susirinkimas.
Velykų vaišes, pasirodo, galima ne tik iškepti ar išvirti, o ir labai tikroviškai nuvelti iš vilnos. Ir sukurti taip, kad žiūrint į veltą skilandį, šakotį, ananasą ar vynuoges būtų sunku patikėti, jog jie netikri. Apžiūrėti tokią veltų velykinių vaišių parodą galima Deltuvoje – į ją kviečia šio krašto auksarankės.
Vidiškių gyventojas Arnis Olšauskas jau kone dešimt metų kiekvieną pavasarį gamina ir kelia inkilus.
Aldona URBAITĖ Muziejininkė-ekskursijų vadovė
Ukmergės miesto centre esanti „Bromos“ galerija kviečia į naują parodą – „Vaikučiai ir eglutės retro 35+m.“.
Pasitinkant Vlado Šlaito viešosios bibliotekos jubiliejų, Bibliografijos-kraštotyros skyrius surinko buvusių bibliotekininkų prisiminimus. Jais pasidalijo daugiau kaip trys dešimtys į užtarnautą poilsį jau išėjusių darbuotojų. Pasakojimų kalba pateikta neredaguota, stengtasi išsaugoti gyvą tekstų kalbą, nutylėjimus.
Šia tema Ukmergės kraštotyros muziejuje praėjusią savaitę vyko popietė, kurioje diskutuojant bandyta atsakyti į šį jos organizatorių parinktą temos klausimą.
Liepos 15 dieną Ukmergėje buvo iškilmingai paminėtos monsinjoro Alfonso Svarinsko trečiosios mirties metinės.
Ukmergėje vyko tarptautinis fotografijos pleneras, skirtas grafo S. K. Kosakovskio 180-osioms gimimo metinėms paminėti. Dalyvavo fotografai iš Lenkijos, Ukrainos ir Lietuvos. Liepos 3–6 dienomis fotografijos meno profesionalai ir mėgėjai vaikščiojo didingosios Kosakovskių giminės keliais ir fiksavo gražiausius Ukmergės rajono kampelius.
Šią savaitę visoje šalyje vyksta Šaulio dienai, minimai birželio 27-ąją, skirti renginiai.
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos darbuotojai nusprendė pakeliauti, nenutoldami nuo knygos ir literatūros. Aplankė Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką ir sudalyvavo literatūrinėje-istorinėje ekskursijoje po Vilniaus senamiestį pagal rašytojos Kristinos Sabaliauskaitės romaną „Silva rerum“.

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

Aistra

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų